flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Луцька міська рада розпочала процедуру формування списків присяжних по місту Луцьку для Луцького міськрайонного суду Волинської області.

07 липня 2016, 15:28
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (далі Закон), Луцька міська рада розпочала процедуру формування списку присяжних по місту Луцьку для Луцького міськрайонного суду Волинської області.
 
Відповідно до Закону, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
 
Громадянину, який бажає та претендує на включення до списку присяжних необхідно до 01.08.2016 р. подати до Луцької міської ради (м. Луцьк, вул. Б.Хмельницького,19) наступні документи:
 
- заяву про бажання бути присяжним;
- копію паспорта;
- довідку з місця роботи (для осіб, які працюють);
- сертифікат про проходження обов'язкового попереднього та періодичного психіатричного огляду;
- довідку про відсутність судимості;
- контактний номер телефону.
 
Додаткова інформація за телефоном 777915
 
Одночасно роз’яснюємо:
 
Не підлягають включенню до списків народних засідателів та списків присяжних громадяни:
 
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя, присяжного;
3) які мають незняту чи непогашену судимість;
4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
7) особи, які не володіють державною мовою.
 
Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.
 
Особа, включена до списку народних засідателів, не може залучатися до розгляду справи як присяжний.
 
Особа, включена до списку присяжних, не може залучатися до розгляду справи як народний засідатель.
 
Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.
 
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.